cele mai bune maratoane din Connecticut – Runner’ s Choose Connecticut ‘ s top Marathons

Connecticut poate fi mic, dar se joacă cu copiii mari atunci când vine vorba de maratoane. Statul Constituția este acasa, la unele dintre națiunile cele mai bune maratoane. Este vechi timp porturi maritime și exponate de balene va face pentru peisaj mare în timp ce executați 26.1 prin acest stat mare.

Nutmeg State Marathon – Hartford

Nutmeg State Marathon face parte din New England Challenge, care include 5 maratoane în 5 state în 5 zile. Cursele din această provocare dețin doar aproximativ 300 de persoane, așa că va trebui să vă înregistrați rapid dacă doriți un loc. Personalul pentru această cursă este mare și vă va înveseli pe nume. Aceasta este o cheie foarte scăzută, Cursa de stres scăzut în primăvară, care vă va permite să se califice pentru maratonul Boston. Revendică-ți locul aici.

cursul

acest maraton are loc la Goodwin Park Golf și este un cip cronometrat 12 cursă tur. Deoarece cursa cercuri terenul de golf 12 ori, veți găsi te alpinism același deal 12 ori la începutul/sfârșitul cursei. Întreaga cursă, cu excepția unei jumătăți de milă de drum murdar, este asfaltată. Va trebui să mă ierți pentru harta cursului de slabă calitate de mai jos, dar asta este tot ce au avut!

etichetă: New England Challenge

“aveam nevoie de CT și m-am gândit că ar fi plictisitor să fac bucle 12 plus, dar am avut un timp minunat în schimb! Cursul a fost o buclă frumoasă, verde, cu copaci în jurul unui teren de golf, iar la sfârșitul fiecărei bucle de 2 mile, a existat o mulțime de mâncare, băutură, sprijin și interacțiune prietenoasă. Am avut o accidentare, așa că a fost minunat să trec pe lângă mașina mea pentru orice aveam nevoie de fiecare buclă. M-am simțit atât de bine, încât mi s-a părut foarte bine organizat.”- Wylie, Marathonguide.com

“aceasta este o cursă atrage mulțimea Ultra, deoarece este 1 într-o serie de 5 maratoane în 5 zile. În 2015 au fost aproximativ 100 de alergători într-un parc liniștit din afara Hartford, CT. Este un frumos, liniștit, eveniment bine susținut, cu un frumos, personal de susținere. Este o cursă de buclă pe o buclă pavată de 2,1 mile, deci este excelentă pentru practicarea ritmului. Există un 90 picior, deal jumătate mile în bucla pe care le urca 12 ori.”- H. B., Marathonguide.com

Savin’ Rock Marathon-West Haven

odată numit Sharks Shoreline Marathon, a fost redenumit Savin’ Rock Marathon în 2011. Cursa are o mâncare excelentă după cursă, o geantă bună, o cămașă tehnică, medalii personalizate de finisare și medalii de premiere. Aproximativ 200 până la 300 de persoane concurează la maraton în fiecare an. Înregistrați-vă aici.

cursul

acest maraton include două bucle complete ale cursului și aproximativ un sfert din Cursa are loc de-a lungul Long Island Sound. Stațiile de ajutor vin la fiecare două mile începând cu primele două mile și jumătate. Cursa începe la nivelul mării și urcă și cade pentru a atinge o altitudine maximă de 177 de picioare.

Credit: Map My Run

recenzii

“această cursă a fost o experiență fantastică. Am făcut această cursă și anul trecut pe zăpadă. Organizatorilor le pasă de fiecare detaliu de la poliția 20 de pe curs până la sutele de voluntari de la stațiile de ajutor cu GU, Gatorade și apă. Portolets la fiecare 6 mile. Cursul are dealuri în mijloc, dar un alergător inteligent se poate descurca. Tricouri minunate, premii, medalii. Alimente și un loc de interior frumos a fost un vipera frumos. Ne vedem anul viitor!”- K. D., marathonguide.com

“lucrurile bune vin în pachete mici. Ca veteran al maratoanelor 168 am fost foarte plăcut surprins de acest nou maraton. În ciuda zăpezii am găsit cursul să fie frumos. Dacă vremea ar fi fost mai bună, ar fi fost mai mulți spectatori. A fost foarte bine organizat, cu o notă personală. Am vorbit cu Jennifer soția regizorilor, care a fost foarte plăcută, prietenoasă și antrenantă și părea să fi jucat un rol important în organizarea cursei. Opririle de apă au fost abundente, fără lipsă de apă, Gu și Gatorade, ca să nu mai vorbim de voluntari prietenoși și primitori. A fost frumos să parchezi atât de aproape de început și de sfârșit. Oh, ya, masaj gratuit înainte de cursa a adăugat o scânteie și a fost apreciat!! Nu este nevoie de o expoziție mare, oricum sunt o risipă de bani. Pe scurt, mă voi gândi să revin la Savin Rock anul viitor, când sperăm că primăvara va veni la timp.”- Arnie James, marathonguide.com

Hartford Marathon

potrivit site-ului cursei, cea mai importantă cursă a Maratonului Hartford este rave against hunger. Ei cer ca atunci când vă pregătiți pentru această cursă să aduceți niște produse alimentare neperisabile pentru a le oferi Foodshare din Greater Hartford. Acest maraton este o organizație nonprofit care se străduiește să ofere oportunități de sănătate și fitness comunității și până în prezent a strâns peste 5 milioane de dolari pentru caritate.

cursul

cursul începe la 103 picioare și scade la 38 de picioare în prima milă. Apoi urcă peste 110 picioare în următoarea jumătate de milă. Între primele două mile și sosire, există dealuri ușoare și scufundări, dar există o urcare de aproximativ 120 de picioare aproape la mila 25 care are loc într-o treime de milă. Linia de sosire este situată sub Arcul Memorial al soldaților și marinarilor.

recenzii

“acesta a fost al 36-lea Maraton și total unul dintre preferatele mele. A fost amestecul perfect de medii urbane și rurale, cu un bonus de câțiva kilometri de-a lungul râului, totul frumos! Expo a fost frumos de dimensiuni și bine organizat; am fost total rasfatati cu stații de ajutor la fiecare milă; tricou tech cu mâneci lungi a fost mare; medalie a fost mare; post-cursa alimente minunat; organizarea de ziua cursei fără probleme. Pe lângă toate celelalte, cursul a fost foarte plăcut… ușor pentru a rula un moment bun, fără a fi distrus picioarele a doua zi. Acesta a fost Maratonul meu din Connecticut și nu aș fi putut cere o experiență mai bună!”- C. B., Marathonguide.com

“am alergat (și mi-a plăcut) acest maraton în 2012 și 2015. Am PR în ambii ani. Maratonul a fost bine organizat. Totul a decurs fără probleme. Stațiile de ajutor au fost bine aprovizionate și complet echipate. Au fost mulți spectatori pe teren. O mulțime de curs a fost destul de plat și nici unul dintre dealurile de pe curs au fost deosebit de mari. Au fost muzicieni într-o serie de locații de pe curs. La final, alergătorilor li s-au oferit sticle de apă reutilizabile, pungi bune și o medalie atractivă.”- J. D., Marathonguide.com

Roxbury Marathon

aceasta este cu adevărat o cursă de alergători. Dacă vă place să alergați și doriți să experimentați o cursă rece (această cursă are loc în decembrie) Connecticut pentru a vă califica la Maratonul din Boston, atunci poate doriți să vă aventurați la Roxbury. Dacă vă place fanfara, bling-ul și marile expoziții, treceți-l pe acesta. Roxbury este o cursă mică, cu doar aproximativ 100 de alergători participanți, iar taxa de intrare variază între 10 și 15 USD, astfel încât să fiți sigur că veți câștiga banii! Uită-te aici.

cursul

cursul are o buclă de 4,9 mile la început și este urmat de o buclă de 3,5 mile care este finalizată de cinci ori. Cursul are destul de multe dealuri și are tendința de a fi un pic neglijent, plin de noroi, și rece, deoarece această cursă are loc în decembrie! Cursul este în mare parte pavat și are un câștig total de altitudine de 800 de picioare.

recenzii

“am călătorit de la NY la Roxbury, Connecticut pentru acest maraton. Eveniment cursă mare și un curs dur mare pentru alergători de bază greu. Îmi place nici o sincronizare cip, nici o cămașă, și nu expo. Doar timp arma pe un curs certificat, care este, de asemenea, un calificativ Boston. Dacă sunteți în căutarea de a BQ acest curs nu este unul. Cu toate acestea, puteți încă BQ. Din cei peste 100 de alergători care au început cursa doar 11 BQ. Organizația este de top notch și a pus un curs de maraton mare. Pentru intrarea de 15 dolari veți obține mai mult decât orice cursă de maraton pe care o plătește pentru 100 de dolari. Top 5 obține premii și finisori de odihnă devine șnur cu logo-ul maraton în loc de medalii. Din nou, aceasta este o bijuterie ascunsă!”- Charles West, marathonguide.com

“Maratonul Roxbury este organizat de un grup de alergători care știu ce face o alergare bună. Aceasta cursa este într-adevăr despre termen și nu este nevoie de toate hoopla. Puteți parca chiar la început, plătiți 10 USD, obțineți un număr și aliniați-vă. Suportul cursului a fost grozav. Am fost îngrijorat de cele 5 bucle, dar în cele din urmă s-a stricat frumos știind ce spectatori/oficiali de curs erau unde. Nu există markeri mile oriunde. Într-adevăr revigorant atunci când doriți doar să ieșiți și să alergați 26,2 mile. Acei oameni care doresc să știe ritmul lor aduce Ceasuri de lux. Peisaj a fost spectaculos, iar cursul a avut un amestec frumos de pavate și murdărie. Nu era plat, dar dealurile nu erau la fel de abrupte cum era de așteptat. La final a fost supă fierbinte, băuturi calde, un foc în foc și prăjituri de casă!”- S. O., marathonguide.com