CPR kompressziós forgatás percenként, szemben két perccel: randomizált kereszt-át próbabábu vizsgálat

absztrakt

háttér. A jelenlegi alapvető életfenntartási Irányelvek kétperces váltásokat javasolnak a mellkasi kompresszió biztosítására, amikor két mentő kardiopulmonális újraélesztést végez. Különböző tanulmányok azonban azt találták, hogy a mentő fáradtsága egy percen belül előfordulhat, párosulva a mellkasi kompresszió minőségének romlásával. Célunk az volt, hogy összehasonlítsuk a mellkasi kompressziós minőségi mutatókat és a mentő fáradtságát a váltakozó mentők között az egy – és kétperces mellkasi kompressziók végrehajtásában. Módszerek. Ezt a prospektív randomizált keresztezést a Songklanagarind kórházban végezték, Hat Yai, Songkhla, Thaiföld. Hatéves orvostanhallgatókat és rezidenseket vontunk be, és véletlenszerűen párokba csoportosítottuk őket, hogy 8 perces mellkasi kompressziót hajtsanak végre, mind az egyperces, mind a kétperces forgatókönyveket felhasználva egy próbabábun. Az elsődleges végpontok a mellkas kompressziós mélysége és sebessége voltak. A másodlagos végpontok közé tartozott a mentők fáradtsága, a légzésszám és a pulzusszám. Eredmények. Száz négy résztvevőt vettek fel. A kétperces csoport résztvevőivel összehasonlítva az egyperces csoport résztvevői szignifikánsan magasabbak voltak átlagos (szórás, SD) tömörítési mélység (mm) (45,8 (7,2) vs.44,5 (7,1),), de nem volt különbség az átlagos (SD) sebességben (percenkénti tömörítés) (116,1 (12,5) vs. 117,8 (12,4),). Az egyperces csoportban a mentők szignifikánsan kevesebb fáradtsággal () és légzési gyakorisággal () rendelkeztek, de a két csoport között nem volt különbség a pulzusszám változásában (). Következtetés. Szignifikánsan nagyobb volt a kompressziós mélység és az alacsonyabb mentési fáradtság az 1 perces mellkasi kompressziós csoportban a 2 perces csoporthoz képest. Ez a próba regisztrált TCTR20170823001.

1. Bevezetés

a mellkasi kompresszió a cardiopulmonalis újraélesztés (CPR) kulcsfontosságú eleme. A kompresszió véráramlást és oxigénszállítást generál a szívizomba és az agyba a szív közvetlen összenyomásával, ami növeli az intrathoracikus nyomást. A hatékony mellkasi kompresszió korrelál az optimális koszorúér perfúziós nyomással és a szívteljesítménnyel, ami jobb esélyt eredményez a spontán keringés visszatérésére . Az American Heart Association legfrissebb életmentési irányelvei azt javasolják, hogy a mentők 2 perces mellkasi kompressziós forgatást használjanak, vagy rövidebbek, ha fáradtnak érzik magukat, és a kompressziós mélységnek 5-6 cm-nek kell lennie, 100-120 / perc sebességgel, minimális kompressziós megszakításokkal .

különböző tanulmányok azt találták, hogy a mellkasi kompresszió minősége rövid idő után drámaian csökken. Az egyik jelentés a mellkas kompressziós teljesítményének jelentős csökkenését mutatta az első perc 79,7% – áról a másodikban 24,9% – ra . Egy másik jelentés megállapította, hogy a helyes mellkasi kompresszió százalékos aránya jelentősen csökkent 1 perc kompresszió után, a megfelelő kompresszió csökkenése percenként 18,6% volt .

a korábbi tanulmányok némileg ellentmondásosak voltak, egyes tanulmányok a megfelelő tömörítési mélység magasabb százalékát találták alacsonyabb fáradtsággal, amikor a mentők percenként cseréltek két percenként . Egy másik tanulmány nem talált szignifikáns különbséget a hatékony mellkasi kompressziók számában a két csoport között a teljes 8 perces forgatókönyv során . A legtöbb, a tömörítési mélységre és sebességre vonatkozó 2015-ös iránymutatás előtt elvégzett tanulmányt azonban frissítették. Ezenkívül egyes vizsgálatok csak a mellkasi kompresszió minőségét értékelték, és nem értékelték a mentő fáradtságát vagy a megszakítási időket .

a jelenlegi tanulmányban feltételeztük, hogy a mentők percenként történő forgatása jobb minőségű kompressziót és alacsonyabb mentési fáradtságot biztosít a 2 perces forgatáshoz képest.

2. Módszerek

2.1. Tanulmányterv

ez egy egyetlen központú, prospektív, randomizált keresztezett vizsgálat volt, amely összehasonlította a mellkasi kompresszió minőségét és a mentők fáradtságát 1 perces és 2 perces forgatások között, amelyeket képzett hatéves orvostanhallgatók és lakosok végeztek. A tanulmánytervet az intézményi felülvizsgálati testület hagyta jóvá (REC 60-123-14-4). Minden résztvevő írásbeli tájékozott beleegyezést adott a vizsgálat megkezdése előtt.

2.2. Betegek és a nyilvánosság bevonása

betegeket nem vontak be.

2.3. Vizsgálati Beállítás

a vizsgálatot a songklanagarind kórházban végezték felnőtt szívmegállás szimulációval. A Laerdal Resusci Anne (Laerdal Medical, Stavanger, Norvégia) képzési próbabábu szimulált szívmegállási betegként használták. A résztvevők egy egészségügyi szolgáltató szerepét vállalták, aki két mentő CPR-t végez. A CPR idő 8 perc volt. A megfelelő kompressziós mélységet 50-60 mm között, a megfelelő kompressziós sebességet pedig 100-120 percenkénti kompresszió között határozták meg az Adult Basic Life Support 2015 American Heart Association irányelvei alapján.

hatéves orvostanhallgatókat és a tanulmányi kórház bármely szakterületének rezidenseit toboroztuk, akik az elmúlt 2 évben elvégezték az alapvető életmentő tanfolyamot. A felvételi időszak 2017 szeptemberétől 2018 decemberéig tartott. Kizártuk azokat a résztvevőket, akiknek mögöttes orvosi problémái voltak, amelyek kárt okozhatnak nekik a CPR végrehajtása során. A résztvevőket a beiratkozási sorrend alapján kétfős csoportba sorolták. A résztvevő csoportokat sorsolással véletlenszerűen a és B csoportként jelölték meg. Toborzást, beiratkozást és randomizálást végeztek a szerzők. Az a csoport résztvevői 1 perces mellkasi kompressziós forgatást hajtottak végre, 30 percig pihentek, majd 2 perces mellkasi kompressziós forgatást hajtottak végre. A B csoport résztvevői először a 2 perces mellkasi kompressziós forgatást hajtották végre, 30 percig pihentek, majd ugyanabban a beállításban hajtották végre az 1 perces mellkasi kompressziós forgatást. A 8 perces ciklus abból állt, hogy a két mentő 1 vagy 2 percenként váltott. A forgatások között 30 perces kimosási periódust alkalmaztak a fáradtság csökkentésére, valamint a résztvevők pulzusszámának és légzési arányának változására a második forgatás előtt. A zsákszelep maszkot használták szellőztetési módszerként a CPR kompressziók során, Mellkas kompresszió / szellőzés arány 30 : 2-re állítva mindkét csoport számára. A tömörítési paramétereket visszacsatolási adatok útján gyűjtöttük össze SimPad PLUS val vel Skill Reporter (Laerdal Medical), az egyes csoportok eredményeivel kombinálva a két kompresszor teljesítményéből a 8 perces ciklusban. A pulzusszámot ujjbegyes pulzoximetriával (Yuwell YX302 kijelző, orvosi berendezések) kaptuk. A nővér asszisztens megmérte a mentők légzési sebességét. Vizuális analóg skálát (VAS) használtunk a résztvevők fáradtságának rögzítésére, a pontszámok 0-tól (nincs fáradtság) 10-ig (extrém fáradtság) terjedtek . A résztvevőket arra kérték, hogy jelöljék meg a vízszintes skálán 10 cm-es vonal mindkét végén szavakkal rögzítve, hogy meghatározzák fáradtságának intenzitását.

életkor, nem, testtömeg-index (BMI), a CPR valós élethelyzetekben történő végrehajtásának története, az utolsó alapvető életfenntartó edzés óta eltelt idő (hónapokban) és a rendszeres fizikai aktivitás (legalább 30 perc testmozgás hetente legalább 3 alkalommal) rögzítették.

a vizsgálat elsődleges eredménye a mellkasi kompresszió minősége volt, amelyet a kompresszió mélysége és sebessége alapján értékeltek. A másodlagos eredmények a mentő fáradtságának értékelése, a légzési arány, a pulzusszám, a megszakítási idő és a teljes mellkasi visszarúgás százalékos aránya a CPR során. Megvizsgáltuk a résztvevő jellemzőit is, amelyek a megfelelő tömörítési mélység százalékához kapcsolódtak.

2.4. Statisztikai elemzés

a minta méretét a megfelelő mélységű kompressziók százalékos arányával számítottuk ki elsődleges eredményváltozóként. Egy korábbi vizsgálatban a megfelelő mélységű kompressziók átlagos százaléka az 1 perces csoportban 76,2% volt 35,3, a 2 perces csoportban pedig 54,3% volt 40,0. A kétoldalas szignifikancia szintet 0,05-re, a teszt teljesítményét pedig 80% – ra állítottuk. A résztvevők minimális számát 47-re határozták meg minden csoportban .

az összes statisztikai elemzést az R 3.6.0 verzió (R Foundation for Statistical Computing, Bécs, Ausztria). A folytonos változókat a normál eloszlású adatok átlaga standard deviációval (SD), az interkvartilis tartományú medián (IQR) segítségével mutatjuk be. A kategorikus változókat gyakoriságok és százalékok segítségével mutatjuk be. A normalitás tesztjét a Shapiro-Wilk teszt segítségével végeztük. Vagy párosított hallgatói t-teszteket, vagy Wilcoxon aláírt rangú teszteket használtak a két csoport statisztikai összehasonlításához az adatok eloszlásától függően. A többszörös hipotézis teszteléshez kapcsolódó I. típusú hibaarány csökkentése érdekében 0 küszöböt használtunk.01 a statisztikai szignifikancia értékeléséhez.

3. Eredmények

száz négy egészségügyi szolgáltató vett részt ebben a tanulmányban. A válaszarány 100% volt, a randomizálás után nem volt lemorzsolódás. A résztvevők általános jellemzőit az 1.táblázat mutatja. Valamivel több mint fele (51%) férfi volt. Legtöbbjük (80%) 6 éves orvostanhallgató volt, 83%-uk pedig a valós életben végzett mellkasi kompressziót.

posztgraduális (második év) 10 (9.6)
a CPR végrehajtásának története valós helyzetekben, n (%) 86 (82.7)
Utolsó CPR edzés (hónapok) 7 (4, 11)
rendszeres fizikai aktivitás, n (%) 24 (23.1)
az adatokat medián (interkvartilis tartomány) vagy n ( % ) formájában mutatjuk be; BMI, testtömeg-index; CPR, cardiopulmonalis újraélesztés.
1. táblázat
a vizsgálatban résztvevők kiindulási jellemzői (N = 104).

3.1. A mellkas tömörítésének minősége

a 2. táblázat a CPR minőségi paramétereinek összehasonlítását mutatja a két csoport között. Az átlagos (SD) tömörítési mélység (45,8 (7,2) vs.44,5 (7,1), ), a megfelelő tömörítési mélység medián (IQR) százaléka (21,5 (7,3, 51,8) vs. 19,5 (2,0, 42,3), ), valamint a medián (IQR) megszakítási idő (másodperc) (28,0 (18,0, 56,8) vs. 13 (9,0, 56,8), ) mind szignifikánsan magasabbak voltak a 1 perces csoport a 2 perces csoporthoz képest.

teljes mellkasi visszarúgás (%) 53.9 ± 29.6 51.1 ± 31.2 0.162
az adatok átlagban vannak feltüntetve 6db standard deviáció vagy medián (interkvartilis tartomány).
2. táblázat
a kardiopulmonalis újraélesztés minőségi paramétereinek összehasonlítása a két csoport között.

3.2. A mentők fáradtsága

a 3. táblázat a fáradtságmutatók összehasonlítását mutatja a két csoport között. Az 1 perces csoport résztvevőinek alacsonyabb fáradtsági pontszáma volt a VAS-on () és az alacsonyabb légzési arány () a 8 perces kompressziós forgatókönyv végén, mint a 2 perces csoportban; azonban nem volt különbség a pulzusszám változásában a két csoport között (). Az 1(a)-1(c) ábra azt mutatja, hogy mindkét csoportban emelkedő tendencia volt a fáradtsági pontszámban, a pulzusszámban és a légzésszámban minden egyes forgatás után, de a növekedés kevésbé volt drámai az 1 perces csoport résztvevői számára.

változás 3.93 ± 1.78 4.60 ± 1.66 <0.001
az adatok átlagban vannak feltüntetve 6db standard deviáció; VAS: vizuális analóg skála.
3. táblázat
a mentő fáradtsági paramétereinek összehasonlítása (pulzusszám, légzésszám és fáradtság) a vizsgálat megkezdésekor és a két csoport közötti minden egyes rotáció végén.

1. ábra
a mentők fáradtsági paramétereinek változása az 1 és 2 perces csoportokban; átlagos fáradtsági pontszám (a); átlagos pulzusszám (b); és átlagos légzésszám (c).

3.3. A megfelelő mellkasi kompresszió eléréséhez kapcsolódó tényezők

a két vizsgálati csoport közötti különbségekkel kapcsolatos tényezőket a különböző alcsoportok közötti megfelelő kompressziós mélység elérésében a 4. táblázat mutatja be. A férfiak körében azok, akiknek BMI-je kevesebb, mint 25 kg/m2, akiknek a valós életben nem volt CPR-kórtörténete, akiknek az utolsó CPR-edzése az elmúlt 6 hónapban volt, és azok, akik rendszeresen végeztek fizikai aktivitás, a megfelelő tömörítési mélység aránya szignifikánsan magasabb volt az 1 perces csoportban.

Nem (n = 80) 8.7 (0, 39.7) 4.1 (0, 23.8) <0.001
az adatokat medián (interkvartilis tartomány) formájában mutatjuk be; CPR, cardiopulmonalis újraélesztés. csoportok között.
4. táblázat
a mellkas megfelelő kompressziós mélységének összehasonlítása a különböző alcsoportok között.

4. Vita

a tanulmány szignifikánsan magasabb átlagos kompressziós mélységet és alacsonyabb mentési fáradtságot és légzési sebességet talált 8 perc után az 1 perces mellkasi kompressziós csoportban, mint a 2 perces csoportban.

ezek az eredmények hasonlóak Gianotto-Oliveira et al. ami szignifikánsan magasabb tömörítési mélységet (76,21 vs .54,34, ) és a megfelelő tömörítési mélység százalékát (76,2% vs. 54,3%, ) és szignifikánsan alacsonyabb fáradtságot (1,99 vs. 4,56, ) talált az 1 perces csoportban a 2 perces csoporthoz képest. A vizsgálatban résztvevők többsége (85%) férfi volt, ami befolyásolhatja eredményeiket. Tanulmányunkban, amelyben a férfiak és a nők aránya hasonló volt, szignifikánsan magasabb arányú megfelelő kompressziós mélységet és alacsonyabb mentési fáradtságot találtunk.

egy másik keresztezett vizsgálat, amely az 1 perces és a 2 perces csoportokat hasonlította össze a teljes 8 perces forgatókönyv szerint, nem talált szignifikáns különbséget a hatékony mellkasi kompressziók számában a két csoport között (az effektív mellkasi kompressziók átlagos száma az 1 perces csoportban 573,4 volt, szemben az 597,6-tal a 2 perces csoportban) . A megfelelőség meghatározásához azonban a régi iránymutatást követve 38 mm vagy annál nagyobb tömörítési mélységet használtunk. Egy nemrégiben végzett cross-over tanulmány összehasonlította az 1 perces és a 2 perces folyamatos mellkasi kompressziót, a mellkasi kompresszió szempontjából csak a próbabábu modell CPR minőségi mutatói négy perc alatt, és nem talált statisztikailag szignifikáns különbséget a megfelelő tömörítési mélység százalékában (42,9% vs.39,6%). A 4 perces tömörítési időtartam azonban nem biztos, hogy elég hosszú volt a statisztikai szignifikancia eléréséhez.

vizsgálatunkban szignifikánsan magasabb teljes megszakítási időt találtunk Az 1 perces csoportban a 2 perces csoporthoz képest (28 vs. 13 MP,) a 8 perces tömörítési időszak alatt. A megfelelő 100 percenkénti kompressziós sebességet feltételezve a hozzávetőleges megszakítási idő 5,8 perc / perc volt az 1 perces csoportban és 2,7 perc / perc a 2 perces csoportban. A mellkasi kompressziós frakció a mellkas kompresszióját végző CPR idő arányának mérése. A legfrissebb irányelvek szerint a mellkas kompressziós frakciójának a lehető legmagasabbnak kell lennie, legalább 60% – os céllal. A rövidebb, megszakítás nélküli mellkasi kompresszió előnyeit a koszorúér perfúziós nyomáson sertésmodellben bizonyította Ewy et al. . Vizsgálatunkban a mellkas kompressziós frakciói 94%, illetve 97% voltak az 1 perces, illetve 2 perces csoportokban, mindkettő elfogadható a klinikai gyakorlatban. A mellkasi kompressziós frakció százalékos értéke azonban vizsgálatunkban meglehetősen magas volt . A lehetséges okok a szimulációs környezetben rejlenek, mivel a mentőket a valós helyzethez képest nem zavarták, és a pulzusellenőrzésre és a szellőzésre fordított idő rövidebb volt, mint a valós gyakorlatban.

vizsgálatunkban a tömörítési mélység és a megfelelő tömörítési mélység Teljes százaléka meglehetősen alacsony volt a többi vizsgálathoz és a legfrissebb ajánlott iránymutatáshoz képest . Ezeknek az eredményeknek két oka van. Először is, mivel ez egy próbabábu vizsgálat, a résztvevők nem végezhetik szándékosan a mellkas kompresszióját a valós helyzethez képest. Másodszor, nem értékeltük az összes résztvevő alapvető életmentési teljesítményét a beiratkozás előtt.

a kompresszióknak csak egyötöde volt megfelelő mélységű mindkét csoportban. Statisztikailag szignifikáns különbség volt az 1 perces ciklusok javára, de egy kis valós különbség (19,5% vs.21,5%). A CPR megszakításainak száma kevesebb volt a 2 perces ciklusoknál, a kompresszió sebessége pedig jobb volt a 2 perces ciklusokban, bár a különbség statisztikailag nem volt szignifikáns. A mentőknek ezért fontolóra kell venniük szerepük percenként történő forgatását a CPR minőségének javítása és a fáradtság csökkentése érdekében.

a megfelelő kompressziós mélység magasabb arányával kapcsolatos tényezők a férfiak és a közelmúltbeli (< 6 hónapos) CPR-képzés voltak. Általánosságban elmondható, hogy a férfiak jobb fizikai testalkattal és erővel rendelkeznek, mint a nők. Bár ez egy olyan téma, amelyet a szakirodalom már tárgyalt, ez a cikk különböző nézőpontokat hoz, a legújabb újraélesztési irányelvek szerint, amelyek hozzájárulhatnak a CPR-vel kapcsolatos új tanulmányokhoz. A legutóbbi CPR képzés óta eltelt idő tekintetében egy korábbi tanulmány arról számolt be, hogy az alapvető készségek és ismeretek a kezdeti CPR képzés után 3-12 hónapon belül romlanak . A tanulmány hangsúlyozta a rendszeres képzési frissítők fontosságát a CPR minőségének javítása érdekében.

annak ellenére, hogy számos zavaró tényezőt kiküszöböltek a randomizálás és a keresztezett tervezés használatával, ahol a résztvevők saját kontrollként működtek, ennek a tanulmánynak voltak bizonyos korlátai. Először is, ez egy próbabábu tanulmány volt, és a próbabábuk nem tökéletesen helyettesítik az igazi emberi testet. A szimulált helyzet nem lesz potenciális pszichogén stressz, amely hatással lehet a személyes erőfeszítésekre. Másodszor, tanulmányunkat egyetlen központban végeztük. Harmadszor, a tanulmányunk résztvevői orvostanhallgatók és rezidensek voltak; így az eredmények nem feltétlenül képviselik más egészségügyi szakmai csoportok, például ápolók vagy vezető orvosok képességeit. Negyedszer, a másodlagos eredmény eredményeit, valamint a kiválasztott változók és a megfelelő mellkasi kompressziós mélység százalékos arányát a kis mintaméret miatt óvatosan kell értelmezni. Végül csak 8 percig gyűjtöttünk adatokat, amely időtartam alkalmas vizsgálati célokra. A hosszabb időtartamú tömörítési időket vizsgáló tanulmányok eltérő eredményeket adhatnak.

5. Következtetés

ez a tanulmány megállapította, hogy az 1 perces váltakozó kompressziók teljesítménye nagyobb számú megfelelő kompressziót és alacsonyabb mentési fáradtságot eredményezett a 2 perces kompressziós ciklushoz képest. Javasoljuk, hogy a valós élethelyzetekben a mentőknek fontolóra kell venniük a szerepük minden percben történő forgatását, hogy javítsák a CPR minőségét és csökkentsék fáradtságukat.