mi a különbség a profi és az egyetemi kosárlabda között?

kosárlabda karika és labda

első pillantásra úgy tűnhet, hogy nincs különbség a főiskolai (NCAA) kosárlabda és a profi kosárlabda (NBA) között. A pálya ugyanúgy néz ki, mindkét karika azonos magasságban van elhelyezve, és az egész játék általában azonosnak tűnik.

azonban van néhány fontos különbség a főiskolai és az NBA – ben játszott játékokban-néhány nyilvánvaló és néhány nagyon finom.

Talent Gap

főiskolai kosárlabda funkciók játékosok, akik a legelején a kosárlabda karrier, és néhány, akik nem is végül úgy dönt, hogy folytassa a szakmai karrier. Az NCAA-val ellentétben az NBA egy teljesen profi bajnokság, amelyben a világ legjobb kosárlabdázói szerepelnek. A kosárlabda színvonala az NCAA-ban magas, de az NBA-ben a legjobb.

a lövés óra

a lövés óra kosárlabda használják, hogy növelje a játék üteme, valamint a pontozási szintek, és a támadó csapat meg kell próbálni egy lövés előtt a lövés óra lejár. Az NCAA-ban a lövés órája 35 másodperc, míg az NBA-ben csak 24. Nem meglepő tehát, hogy az NBA-játékok általában sokkal magasabb pontszámvonalakkal rendelkeznek. Ezek gyakran a 80-as, 90-es és 100-as években vannak, összehasonlítva az NCAA-val, amelynek játékait valamivel kevésbé őrült ütemben játsszák. Ennek eredményeként az egyetemi játékok általában alacsonyabb pontszámot kapnak.

szabálytalanságok

az NBA és az egyetemi kosárlabda szabálytalanságaiban is különbségeket talál. Az NBA-ben egy játékosnak hat személyes szabálytalanságot engedélyeznek, mielőtt ‘szabálytalankodnának’, azaz amikor a játékost kizárják a mérkőzés hátralévő részében való részvételből. Az NCAA kosárlabda játékokban a játékosok csak ötöt vehetnek igénybe.

méretek és távolságok

annak ellenére, hogy a pálya méretei, a palánk és a rossz vonal közötti távolság, valamint a kosarak magassága megegyezik az NBA-ben és az egyetemi kosárlabdában, van néhány alapvető különbség. Vessen egy pillantást arra, hogy a hárompontos vonal kissé közelebb van a kosárhoz a játék főiskolai verziójában (19″9, nem pedig 23″9 az NBA-ben). Különbségeket talál a sáv szélességében is, más néven “festék”, az egyetemi játék sávja 12 láb, összehasonlítva 16 láb az NBA-ben.

védelem

a védelem olyan terület, ahol jelentős különbségek vannak az egyetemi kosárlabda és az NBA között. Az NBA-ben a védelem témája bonyolult, a liga pedig általában egy férfi-férfi bajnokság, ahol a zónavédelmet csak alkalmanként játsszák az azt körülvevő bonyolult szabályok miatt. Az egyetemi kosárlabda, azonban nincsenek ilyen komplikációk, és láthatjuk egy egész sereg fajta zóna védelem néhány egyre védjegye bizonyos csapatok.

Possession

egyértelmű különbség van az egyetemi kosárlabda és az NBA között, amikor a birtoklási viták rendezéséről van szó. Az NBA-ben minden ilyen helyzetet egy ugró labda old meg. Az egyetemi kosárlabdában azonban a birtoklás egyszerűen váltakozik a csapatok között. A birtoklási nyíl az asztalon helyezkedik el, amelyen a gólszerző ül, jelezve, hogy ki kapja meg a labdát ilyen helyzetben.

a mérkőzés sminkje

az egyik legnyilvánvalóbb különbség egy egyetemi kosárlabda meccs nézésekor az, hogy két 20 perces félidőben játsszák, nem pedig négy tizenkét perces negyedben az NBA-ben. Az egyetemi kosárlabda félúton játszik, mert eredetileg így kellett játszani a kosárlabdát, és az NBA eltért tőle.

ami az NBA – t illeti, negyedekben játszik-Sam Goldaper elmeséli az NBA kezdeti napjait, mondván, hogy négy 12 perces negyedet választottak, “hogy egy esti szórakozást hozzanak a két órás időszakhoz, a tulajdonosok úgy érezték, hogy a jegyvásárlók elvárják”. Természetesen a TV reklám világ, ez is lehetővé teszi, hogy több kereskedelmi reklámok bevételt kell generálni.

a szezon

az egyetemi kosárlabdacsapat által játszott játékok száma jelentősen eltér az NBA csapatainak számától. Az egyetemi csapatok 30-35 meccset játszanak egy alig több mint négy hónapig tartó szezonban, míg az NBA csapatok 82 játékot töltenek be mindössze hat hónap alatt.

az NBA és az egyetemi kosárlabda közötti különbségek ellenére a két játék összességében nagyon hasonló. Ezt támasztja alá az NCAA rendszeren keresztül érkező profi NBA-játékosok száma.