Chico girls soccer gets redemption, beats rival Pleasant Valley to claim CIF NorCal title

koledzy z drużyny Chico świętują bramkę Priscilli Ward (21 l.) podczas meczu CIF NorCal Regional Championship przeciwko Pleasant Valley w sobotę na podwórku Asgardu. (Matt Bates — Enterprise-Record)

CHICO-utrata tytułu w sekcji Północnej była w tyle umysłów każdego zawodnika drużyny piłkarskiej Chico High girls.

“(sekcja final loss) to wszystko tylko gryzienie nas w tyłek. Byliśmy gotowi pokazać, co mamy ” – powiedziała Karina Diaz Z Chico. “Ta gra była dla nas tylko grą offową. Nasza mentalność nie była na właściwym miejscu. Pojawiliśmy się pół godziny wcześniej (dzisiaj) i właśnie weszliśmy w mentalność.”

kiedy nadszedł czas, aby podjąć pole przeciwko rywalowi crosstown Pleasant Valley High, tym razem z CIF NorCal Division V championship na linii, Panthers chcieli wyjść szybko i przejąć kontrolę wcześnie.

nr 4 seed Chico 3 Pleasant Valley 5-1 sobotnie popołudnie w Asgard Yard, aby zdobyć swój pierwszy regionalny tytuł CIF Northern California od czasu playoffów rozszerzonych poza Mistrzostwa sekcji dwa lata temu.

“Wiedziałem, że moje dziewczyny mogą to osiągnąć.”

PV, który wygrał mistrzostwa sekcji 22. pokonując Chico w rzutach karnych, w czwartkowym półfinale odniósł kolejne zwycięstwo nad Oakland Tech. Mecz półfinałowy Chico został jednak przegrany przez najwyżej rozstawionego Lowella z San Francisco z powodu epidemii koronawirusa na kampusie.

“(Chico) miał nogi, które nie były zmęczone i na początku gry zabrakło nam paliwa” – powiedział trener Wikingów Eric Snedeker. “Kredyt dla Chico, myślę, że byli głodni i chcieli go. Zmagaliśmy się z tym entuzjazmem i wysiłkiem.”

Chico objął prowadzenie 1: 0 w 11.minucie, gdy starszy Riley Freeman wykonał rzut wolny z lewej strony boiska na dalekie słupki siatki.

“Znalazłem miejsce w bramce i wiedziałem, że się uda.”

Chico nadal kontrolował pierwszą połowę i w 30. minucie Panthers dodali się na prowadzenie, tym razem na bramkę Kariny Diaz.

Diaz przerzucił piłkę ponad zasięg bramkarki PV Anniki Gnesdy, aby uzyskać 2-0. Diaz skończyła z dwoma bramkami. drugi wynik w 56. minucie dał Chico przewagę 4: 0.

“W połowie sezonu miała czkawkę i kilka meczów walczyła. Zakończenie sezonu z dwoma bramkami w meczu z PV jest bardzo zasłużone.”

w drugiej połowie Priscilla Ward wylosowała faul w polu karnym. Ward oddał strzał prawą nogą, wysyłając wałek, który gnesda złapał na nurkowaniu, aby utrzymać PV w granicach 2-0.

Gnesda, student drugiego roku, skończył z pięcioma ratami, zanim został kontuzjowany i opuścił grę w połowie drugiej połowy.

w 53.minucie Ellie Newsum pokonała dwóch obrońców PV, wysyłając strzał w prawy róg siatki, aby zdobyć sztylet i dać Panthers prowadzenie 3: 0.

“To było piękne ujęcie.”

PV dostał się na planszę w 61. minucie. Ally Van Iderstine oddała rzut wolny w kierunku pola, gdzie Rylee Jellison zakończył z headerem na 4-1.

ale w 76. minucie Chico strzelił tą bramkę. tym razem strzałem z Warda popchnął prowadzenie na 5: 1.

Pleasant Valley kończy rok mistrzostwami sekcji i rekordem 15-8-4.

” te dziewczyny przeżywały swoje wzloty i upadki przez cały rok. Przyznam im uznanie za to, że w końcu udało im się to zebrać i ciężko pracować jako grupa” – powiedział Snedeker. “Dostali duże wygrane, gdy ich potrzebowali. Nie dostaliśmy wielkiej nagrody, ale w porządku.”

Chico kończy sezon 24-4.

“naprawdę udowodniliśmy wszystkim na północy i w północnej Kalifornii, co możemy zrobić” – powiedział Diaz.