Wyniki Chicago Marathon 2017: najważniejsze wydarzenia, nagrody pieniężne i zwycięzcy

Maraton w Chicago odbył się w niedzielę rano i w tym roku było wiele do kochania.

jeden z najlepszych maratonów w Ameryce odbywa się co roku w październiku w Chicago. Jedno z największych miast na świecie zamyka się na niedzielny poranny bieg, obejmujący prawie wszystkie historyczne dzielnice w granicach miasta.

to impreza, która nie tylko łączy Chicagoczyków, ale także biegaczy z całego świata. Chodzi o pieniądze, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to spotkanie ludzi ze wszystkich zakątków świata, aby wspólnie wybrać się na wspólny poranny bieg — i to jest doskonałość.

oto wszystko, co musisz wiedzieć, co wydarzyło się w tym roku:

wyniki i najważniejsze informacje

to jest jak maraton bostoński, gdzie masz ludzi, którzy faktycznie biegają w maratonie, podczas gdy inni robią to po prostu dla uczestnictwa.

Galen Rupp został pierwszym Amerykaninem, który wygrał maraton w Chicago od 2002 roku. Ukończenie wyścigu zajęło mu nieco ponad dwie godziny, co jest po prostu odrętwiałe, jeśli kiedykolwiek latałeś nad Chicago i widziałeś, jak ogromne jest miasto.

w zaledwie dziewięć minut po tym, jak Rupp została zwyciężczynią kobiet, Tirunesh Dibaba.

Tatyana McFadden zdobyła główną nagrodę w kategorii kobiet na wózkach inwalidzkich:

podział nagród pieniężnych

bieganie w tych maratonach jest trudną rzeczą do zrobienia, a więcej niż duma pochodzi z przekroczenia linii mety. 200.000 dolarów dla biegaczy, którzy ukończą zawody w pierwszej piątce. Jeśli to nie motywacja do szybszego biegania, to nie wiem co.

ogólnie

1. — $100,000
2. — $50,000
3. — $25,000
4. — $15,000
5. — $10,000

jedną z ciekawych zmarszczek maratonu w Chicago jest to, że honoruje Illinois mieszkańców we własnym oddziale. Możesz nie być w biegu o najwyższe nagrody ogólne, ale mieszkańcy stanu kwalifikują się do własnej kieszeni: