Előretekintés A Szabad Ügynökségre-Ki Férhet Bele A Főváros Terveibe?

NHLPA fotó: NHLPA

az elmúlt négy NHL szabad ügynök aláírási szezonban a Washington Capitals vezérigazgatója, Brian MacLellan olyan alacsony kulcsú neveket követett, amelyek alacsony kockázatú, de potenciálisan magas jutalmakkal jártak, mint például a csatár Brett Connolly (2016), a csatár Devante Smith-Pelly (2017), A center Nic Dowd (2018) és a forward Garnet Hathaway (2019). Szinte biztosnak tűnik, hogy MacLellan ugyanezt a megközelítést fogja alkalmazni ebben a szezonban, néhány nagy szerződéssel Alex Ovechkin kapitányhoz, előre Jakub Vrana, valamint a kapus Ilya Samsonov azok között, akik a közeljövőben nagy fizetésnapot várnak. Tehát ki jogosult MacLellan témájára, amikor a szabad ügynökségről van szó? NoVa Caps vesz egy pillantást.

mielőtt néhány nevet megvizsgálnánk, nézzük meg a fővárosok 2020-21-es beosztási vetületét, ahogyan a csillagok most igazodnak.

Vitek vanecek/free agent

Összességében ez a csapat nagyon jól néz ki, de a Stanley Kupa ablaka hamarosan bezárul, van még tennivaló. Mivel Oshie decemberben 34, Ovechkin szeptemberben 35, Backstrom pedig novemberben 33 éves lett, a fővárosiak egy másik csatárral csökkenthetik a nyomást. Panik jól játszott a szezon lassú kezdete után, otthont találni a negyedik vonalon, így ideális lenne ott tartani.

a fővárosiak egy másik védőt is használhattak, mivel Kempny nem volt olyan szinten, mint azelőtt, hogy 2019 áprilisában megbénító eljáráson esett át. Az újonc Fehervary felső párba helyezése túl soknak bizonyulhat.

Vaneceknek erős szezonja volt az AHL-nél Hershey Bears az elmúlt évben, de nem lenne ideális, ha újonc tartalék lenne Samsonov mögött az első szezonban, mint a Capitals tiszta kezdője. Megvizsgáltuk a lehetséges biztonsági mentéseket itt, és ebben a bejegyzésben a radar alatti csatárokra és védőkre összpontosítunk.

Craig Smith

YouTube poszter

a 30 éves csatár támadó száma csökkent ebben a szezonban, de ennek ellenére produktív volt 18 góllal, 31 ponttal és +18-as minősítéssel (amely második volt a Nashville Predatorson) 69 meccsen. Ezenkívül Smith nagyon sokoldalú csatár, aki bármilyen vonalon játszhat, ami remekül illeszkedhet a fővárosiakhoz.

ő felvett egy 55.18% Corsi-a százalékos (lövés kísérletek + hiányzik + blokkolt vs. ellen), egy 56.31% Fenwick-a százalékos (lövés kísérletek + hiányzik vs.ellen), és egy 56.91% várható gól százalék, szerint Natural Stattrick. Smith a védekező zónában (132) és a semleges zónában (159) kezdett többet, mint a támadó zónában (117). Lehet, hogy a rossz oldalon van 30, de Smith aláírása nem lenne olyan rossz ötlet egy négyéves megállapodásban. Valószínűleg kap egy sapkát a 3,5-4,5 millió dolláros tartományon belül.

kép 6-22-20 4.38 órakor forrás: Fejlődő Jégkorong

Mattias Janmark

a 27 éves center hat gólt, 21 pontot és -5-ös minősítést tett közzé a Dallas Stars-szal az alapszakaszban. Az elmúlt három szezonban negatív plusz-mínusz játékos volt, de Janmark 51,18%-os Corsi-t-százalékos, 51,44% – os Fenwick-százalékos, és 54,57% – os várható gól százalékos arányt mutatott az elmúlt szezonban, és a csillagok ismertek arról, hogy a liga legrosszabb, amikor a támadásról van szó.

Janmark védekezésben nem olyan megbízható, mint Smith, de a legtöbb húzás (134) a semleges zónában volt. Valószínűleg valahol a Capitals alsó hat támadója között helyezkedik el, valószínűleg a harmadik sorban, hogy a trió erős ellenőrző vonal legyen. Ő a fénykorában, és MacLellan adott Panik és Hathaway több időt, hogy dobja az árcédulák, így lehetséges, hogy ugyanazt az utat, ha a főváros folytatja Janmark. Hathaway és Panik egy évvel idősebbek voltak, mint Janmark, amikor aláírtak a Washingtonhoz. Játékonként átlagosan 1:38-at is átlagol a büntető ölésnél, a harmadik a csillagok csatárai között. Janmark sapkája valószínűleg az 1.75 millió dolláros tartomány körül lesz.

Image 6-22-20 at 5.18 PM
forrás: Evolving Hockey

Ryan Hartman

a 25 éves játékos legalább 11 gólt szerzett az előző három szezon mindegyikében, beleértve a karrier-magas 19 az 2016-17-ban, mielőtt kilenc gólt, 20 pontokat és +4 minősítést tett közzé az 69 játékokban a Minnesota Wild-ban ebben a szezonban, annak ellenére, hogy nem kap sok energiát. Hartman 52,76%-os Corsi-t, 53,46% – os Fenwicket és 56% – ot tett ki.12% várható célok-százalékban.

valószínűleg legjobban illeszkedne a fővárosiak harmadik vonalába, hogy ez legyen a csapat legjobb leállási vonala, mint egy erős védekező csatár, mint Eller és Hagelin. Több támadó elemet is hozhat a vonalba, mint amit a fővárosok kerestek, amikor megszerezték a csatárt Ilya Kovalchuk. Az a tény, hogy ő is fiatal, növeli a vonzerőt, hogy felvegye a felállásba. Átlagosan 1:05 volt meccsenként a büntető ölésen, és jól teljesített, így ez csak javítana egy már amúgy is lenyűgöző büntetőölő csatárcsoporton. Lehet, hogy ugyanolyan korú, mint Hathaway és Panik, amikor aláírták négyéves szerződésüket, de mivel Hartman sokat visszapattant, kétséges, hogy a főváros sok időt adna neki. Valószínűleg körülbelül 2,25 millió dollárt fog keresni a következő üzletén.

xGx

Jan Rutta

a 29 éves védőnek remek szezonja volt a Tampa Bay Lightning-nél, gólt, hét pontot és +6-os minősítést jegyzett. Ha mind a 70 meccset játszotta volna a Lightning csapatában, Rutta két gólt és 15 pontot szerzett volna. Míg átlagosan 15:33 meccsenként, beleértve az 1: 38-at is, Rutta 53.17%-os Corsi-t-százalékos, 51.54% Fenwick-százalékos, és 55.37% – os várható gól százalékos arányt, azaz a harmadik párosítási perc játék közben a Lightning számára.

ha a fővárosok Fehervary négy legjobb jégidőt akarnak adni, Ruutta nagyon jól illeszkedhet a számlához, hogy stabilizálja a harmadik párosítást Siegenthalerrel vagy Kempnyvel. Azzal, hogy Rutta milyen jól játszott ilyen korlátozott szerepben, ez nagyon jól lehet egy “Kempny-típusú” megszerzés, amely első próbálkozásra jól sikerült a csapat számára. A Rutta csak 850 000 dollárba kerülhet, ami nagy kényelmet jelentene a fővárosok számára, mivel szemben állnak a Fizetési felső határral.

Image 6-22-20 at 4.55 PM

Taylor Fedun

Ruttához hasonlóan a 32 éves védő is korlátozott jégidővel rendelkezett a Stars-szal, de két góljával, kilenc pontjával és +3-as minősítésével kiválóan teljesített 27 meccsen. A Fedun 51,48%-os Corsi-t, 51,41% – os Fenwicket és 55% – ot tett ki.74% várt gólok-százalékban, miközben harmadik párosítási perceket játszott egy Csillagvédelemért, amely az NHL-ben második volt a gólokban-ellen (meccsenként átlagosan 2,52) a második egyenes évben.

ő átlagosan 13:45 értékű jég idő egy játék. A Fedun valószínűleg hatodik vagy hetedik védőként lenne a legjobb, de egy olyan játékos számára, aki védekezésben meghaladja az átlagot, és még jobban támad, egy olyan játékosnak, mint a Fedun, akkor is van értelme a fővárosiak számára, ha kicsit idősebb. Valószínűleg csak 700 000 dollárba kerül szezononként a következő üzletén.

kép 6-22-20 at 6.22 PM
forrás: fejlődő Jégkorong

Carson Soucy

a 25 éves védő volt szilárd első újonc szezon a Wild, kiküldetés hét gól, 14 pont, és a csapat legjobb +16 értékelés 55 játékok. A harmadik párosítási percek lejátszása közben Soucy 46,76%-os Corsi-százalékot, 47,69%-os Fenwick-százalékot regisztrált, de az alapszakaszt 51,33% – os várt gólokkal fejezte be, jelezve, hogy nem kapott sok segítséget csapattársaitól.

valószínűleg becsúszik a Capitals harmadik védekező párosításába, megadva nekik néhány nagyon szükséges blueline mélységet, miután a csapat átlagosan 3,58 gólt adott fel meccsenként január 28.után, ami egy bajnoki csúcs. A meccsenkénti 15:38-as jégidő átlagából 1:09 jött a büntető ölésre. Soucy valószínűleg valahol 1,5-2 millió dollárba kerül a következő üzletén.