Casey Roderick megkapja az összes amerikai 400 megváltást

Casey Roderick kap
Casey Roderick ünnepli victory lane vasárnap Fairgrounds Speedway Nashville. (Jason Reasin fotó)

Nashville, Tenn. – Miután három körrel lejjebb szorult egy gyors versenyautóval tavaly a Fairgrounds Speedway Nashville-ben, és esélye sem volt megnyerni az All American 400-at, Casey Roderick elhatározta, hogy megváltást talál.

vasárnap este megkapta a megváltást, meggyőző győzelemmel a super late model racing egyik koronaékszerének 36.kiadásában.

Roderick egy elszánt Chandler Smith ellen harcolt a késői újraindítás után .596 mérföldes kövezett ovális, elhaladva Smith Wilson Motorsports-előkészített 26. szám 25 körrel a 300 körös játékban, és elhúzva a szakaszon a harmadik Nashville super late model győzelméért és az első All American 400 diadaláért.

Roderick számára kétéves győzelem nélküli aszályt okozott-amelynek utolsó pontja a Five Flags Speedway volt a pálya Blizzard sorozatában 2018 júniusában–, és érzelmi győzelmi sáv ünnepléshez vezetett.

“nem tudom elhinni. Mindannyian Amerikai 400 nyertesek vagyunk!”Roderick örömteli kiáltással mondta. “Ez már egy hosszú, hosszú idő jön.

“tudtam, hogy jó autónk van (a végén), és ha türelmes tudok maradni, visszakapom, és ez sikerült is. Túl keményen léptem be a sarokba, és elszabadultam (az utolsó újraindításkor) … és csak próbáltam kint maradni ezen a ponton. Felkeltem a negyedik hullámban, és egy kicsit ideges voltam, hogy vissza kell szereznem, de tudtam, hogy ha összeszedem a gondolataimat, rendben leszünk.”

a győzelem örömteli volt Roderick számára, nem csak a 2019-es körülmények miatt, amikor több versenyzőt csalódottan hagyott maga után, mert aznap este a vezetők között versenyzett, hanem azért is, mert a győzelme ezúttal a saját felszerelésében jött.

“a győzelem iránti vágyam mindig is ott volt” – jegyezte meg Roderick. “Ez nem változott. De ember, hogy idejöjjünk és ezt megcsináljuk … volt itt egy kis csapat, három vagy négy emberem volt velem. Csak önkéntes segítség volt. Munka után jönnek velem. Ez egy csapatmunka mindenki között, és nem tudom eléggé megköszönni nekik.

“el vagyok veszve a szavaktól. Sok időbe telt, hogy idáig eljussunk.”

Roderick az éjszaka nagy részében az első öt között futott, de a versenyt a kaliforniai Derek Thorn uralta, aki negyedik lett, de a második kör végére az első helyre indult.

Polesitter Kodie Conner megbotlott a kezdeti zöld zászló és elhalványult vissza gyorsan, míg Carson Hocevar tempó a nyitó fordulóban, mielőtt Thorn átvette. Innentől kezdve Thorn versenye volt az első kétharmadért.

Thorn a 204-es körön át szinte vitathatatlanul haladt, Hocevar rövid időre kihívta Thornt több újraindításnál, és orrával vezette a 38.kört, de hosszú távon semmit sem tudott csinálni Thorn 43. számú körével.

valójában Thorn több mint hat másodperces mozgásteret nyitott a verseny második versenyének óvatossága előtt, 75 körös zöld zászlós futásokat követve az esemény középső szakaszain.

a 97-es újraindítást követően azonban a verseny teljes arcszíne a fejére fordult.

Hocevar talán a legjobb újraindítást kapta, amit egész versenye alatt végig futott, és az orra Thorn külső kanyarjában volt, a 204. körben a 300-ból. Ugyanakkor Thorn feljött, hogy megpróbálja megállítani Hocevar futását.

a pár kapcsolatba lépett, Thorn ennek eredményeként körbejárta, és végül egészen lefelé lökték az egyes kanyarig, ahol Campbell Motorsports autója a külső falnak tolódott, mielőtt megpihent volna.

Hocevar súlyos front-end károkat szenvedett a söntben. Ennek eredményeként mindkét pilóta napja véget ért, és ez egy teljesen új verseny lett.

Smith megúszta a káoszt, és a 211.körben a következő újraindítás vezetőjeként szerzett pontot, de gyorsan elvesztette az első helyet Corey Heimnek, aki 90-rel átvette a vezetést, és úgy tűnt, hogy van egy autója, amely képes a győzelemre.

Heim-et Smith a következő 30 kör nagy részében üldözte, de Roderick elkezdte felfordítani a kanócot, hogy 60-ra menjen, és végül megtalálta az utat az élre a 240.körben, megelőzve Heim-et és sietve felszállt.

Heim versenye négy körrel később ért véget, amikor a motor a No fedélzetén volt. 78 lejárt, ami óvatossághoz és a boxkiállások utolsó fordulójához vezetett a vezetők számára. Roderick és Smith 52 körrel az első sorban sorakoztak fel, Roderick 25-ös száma pedig elhúzódott, amikor Smith a csapattulajdonosával, Donnie Wilsonnal küzdött a másodikért.

Jeremy Pate negyedik körös pörgése 33-mal az éjszaka utolsó sárgáját hozta, és beállította a verseny kuplungos újraindítását 28 körrel. Smith rövid ideig körbejárta Rodericket, miután Roderick elismerte, hogy “hibáztam”, de Roderick három körrel később megcsinálta a versenygyőztes passzt, és soha nem nézett vissza.

2.605 másodperccel elhajtott a győzelemért, bizonyítva, hogy a verseny közbeni sokk beállítása megérte a munkát.

“az a boxkiállás, ahol megcsíptük a sokkot, azután az egész autónk megváltozott” – mondta Roderick. “Tudtam, hogy tennem kell valamit … mert úgy tűnt, bármit is tettünk az autóval, annyira szabad voltam a gázpedál alatt. Hihetetlen, tényleg; ez az egyetlen változás megfordította az egész versenyünket.”

Smith zsinórban második helyen végzett az All American-n, Stephen Nasse pedig a harmadik helyen végzett, és ennek eredményeként átalakította a Pate-t a Southern Super Series bajnokságra.

Wilson és ARCA Midwest Tour veterán Austin Nason töltötte ki az első öt.

a hatodik és a 10.között Jake Garcia, Willie Allen, Conner, Connor Okrzesik és Matt Craig volt, akik a Cars Super Late Model Tour címet adták a Kyle Busch Motorsports versenyzőjének, Sammy Smith-nek.